SERVİS İSTEYİN: 0(216) 306 2355
Open/Close Menu TVT Servis, Kombi Servisi, Klima Servisi, Brülör Servisi, Beyaz Eşya Servisi, Kartal, Pendik, Tuzla, Gebze, Maltepe, Göztepe, Kadıköy, Ümraniye, Sultanbeyli, Kurtköy, Baymak Servisi, Demirdöküm Servisi, Vaillant Servisi, Buderus Servisi, VIESMANN Servisi, BOSCH Servisi, Alarko Servisi, Daikin Servisi, Airfel Servisi, Eca Servisi, Mitsubishi Servisi, Toshiba Klima Servisi, Lg Klima Servisi, Vestel Klima Servisi, Samsung Klima Servisi,
Merkezi Isıtma Nedir?

Merkezi Isıtma

Bir binada bulunan çeşitli bölümlerinin, bir merkezden sağlanan borularla sevk edilen sıcak su veya buharla, ya da kanallarla sevk edilen sıcak hava ile ısıtılma sistemine Merkezi Isıtma deniyor. Merkezi ısıtma, genel olarak, soğuk iklimlerdeki özel apartman veya kamu binalarında kullanılıyor.

 

Merkezi ısıtma sistemlerinde genelde döküm radyatör kullanılıyor. Radyatör burada, ısıyı ortama konveksiyon (taşınım) yolu ile ileten bir ısı transfer aracıdır. . Genelde binalarda radyatörler duvarlara monte edilir, fakat radyatör kullanılmadan özel boruların zemin altına gömme yapılması ile zeminden ısıtma yapılan merkezi ısıtma tesisatları kullanılıyor.

 

Merkezi ısıtma sisteminin bulunması, antik Roma dönemine kadar uzanıyor. Antik Roma’da villalarda ve hamamlarda zemin ve duvarlarda döşenmiş hava kanalları bulunuyor. Kanallar, yakılan bir ateş vasıtası ile ısıtılan havayı taşıyorlar.

 

Isıtma elemanlarının iyi verim açısından ısı kaybının en fazla olduğu bölüme yerleştirilmesi gerekiyor. Bu bölümlerde genel olarak pencere altları olarak belirleniyor. Isıtma sistemlerinin asıl amacı ortamı/binayı istenen sıcaklıkta tutmak, yani dış ortama olan ısı kaybını karşılamaktır. Yani ısıtma sistemlerinin verimli olabilmesi için kayıpları önlemek yani iyi bir yalıtım yapmak önem arz ediyor.

 

TVT Kalitesi!

TVT Enerji olarak sektörde 25 yıllık tecrübemize genç ekibimizin dinanizmini harmanlayarak geldiğimiz bu günlerde kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla, zamanında sunmaktayız. Sektörümüzünde bir çok firmaya nazaran uzun yıllardırda kalite ivmemizi arttırmış ve ismi anılır bir firma haline gelmiş bulunmaktayız.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

ÇAĞRI MERKEZİ : 0216 306 23 55

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer