SERVİS İSTEYİN: 0(216) 306 2355
Open/Close Menu TVT Servis, Kombi Servisi, Klima Servisi, Brülör Servisi, Beyaz Eşya Servisi, Kartal, Pendik, Tuzla, Gebze, Maltepe, Göztepe, Kadıköy, Ümraniye, Sultanbeyli, Kurtköy, Baymak Servisi, Demirdöküm Servisi, Vaillant Servisi, Buderus Servisi, VIESMANN Servisi, BOSCH Servisi, Alarko Servisi, Daikin Servisi, Airfel Servisi, Eca Servisi, Mitsubishi Servisi, Toshiba Klima Servisi, Lg Klima Servisi, Vestel Klima Servisi, Samsung Klima Servisi,
Boya Fırını Brülörleri Hakkında Teknik Bilgiler!

Boya Fırını Brülörleri

Özellikleri
Isı kayıplarını minimum seviyeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Sandviç tipi birbirine geçme panellerden oluşan fırının iç yüzeyi 1,2mm galvanizli sacdan, dış yüzeyi 1,2mm toz boyalı DKP sacdan meydana gelir. Duvar panellerinin birleşim yerlerinde 300ºC ‘ye dayanıklı silikon kullanılmıştır. Toz boya fırınlarının yan duvarları standart olarak fırın iç tarafında 50mm kalınlığında ve 53kg/m³ kaya yünü ile, dış kısımda 100mm kalınlığında 18kg/m³ yoğunluğunda cam yünü ile tecrit edilmiştir. Fırının iç kısmında havayı homojen şekilde dağıtan kanalları ve ayarlanabilir tipte hava üfleme ağızları mevcuttur. Kapalı devre hava dolaşımı prensibine göre çalışan sistem kısa süre içerisinde istenilen sıcaklığa gelir. Sıcaklık kontrolü dijital termostat ile sağlanır ve yakıt tasarrufu maksimum düzeyde tutulur. Ünitenin üzerinde elektrik tesisatı ve elektrik kumanda panosu mevcuttur.

 Isıtma ünitesi
Toz boya fırınlarının ısıtma ünitesi, genel olarak fırın sıcaklığını 250ºC ‘ye çıkaracak kapasitededir. İçerisinde ısıtma hücresi, sirkülasyonu sağlayan santrifüj vantilatör ve brülör ya da rezistans grubu sisteminden oluşur. Yanma hücresi, SAE316 standardı paslanmaz çelik sacdan ve dikişsiz çelik geçiş boruları demetlerinden meydana gelen 3 geçişli eşanjör sistemidir. Brülörün üzerinde bağlı olduğu termoblok servis kapağı, termoblokun gerekli durumlarda kolaylıkla yerinden çıkarılması için dizayn edilmiştir. Kapak ve brülör bağlantı noktaları ısı transferini minimum seviyeye indirecek şekilde dizayn edilmiş ve değme yüzeylerinde amyant conta kullanılmıştır. Toz boya fırınında kullanılan sirkülasyon fanı 250ºC sıcaklıkta çalışmaya uygun tiptedir. Fan üzerinde direkt akuple elektrik motoru, motor koruması olan izolasyonlu panel ve soğutma pervanesi standart olarak bulunmaktadır.

TVT Kalitesi!

TVT Enerji olarak sektörde 25 yıllık tecrübemize genç ekibimizin dinanizmini harmanlayarak geldiğimiz bu günlerde kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla, zamanında sunmaktayız. Sektörümüzünde bir çok firmaya nazaran uzun yıllardırda kalite ivmemizi arttırmış ve ismi anılır bir firma haline gelmiş bulunmaktayız.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayınız

ÇAĞRI MERKEZİ : 0216 306 23 55

FCT: 0534 394 83 93

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer