SERVİS İSTEYİN: 0(216) 306 2355
Open/Close Menu TVT Servis, Kombi Servisi, Klima Servisi, Brülör Servisi, Beyaz Eşya Servisi, Kartal, Pendik, Tuzla, Gebze, Maltepe, Göztepe, Kadıköy, Ümraniye, Sultanbeyli, Kurtköy, Baymak Servisi, Demirdöküm Servisi, Vaillant Servisi, Buderus Servisi, VIESMANN Servisi, BOSCH Servisi, Alarko Servisi, Daikin Servisi, Airfel Servisi, Eca Servisi, Mitsubishi Servisi, Toshiba Klima Servisi, Lg Klima Servisi, Vestel Klima Servisi, Samsung Klima Servisi,
Atmosferik Brülörlü Kazanlar ve Bakımı | Tvtenerji.com

Atmosferik Brülörlü Kazanlar

Yanma için gerekli havanın yanma haznesine bir fan vasıtasıyla cebri olarak verilmediği, tamamen doğal olarak havadan emilmesiyle yanmanın gerçekleştiği brülördür. Yanma dikey olarak gerçekleştiği için yanma odası ebatları çok daha küçük olabilmektedir.

Atmosferik brülörlü kazanlarda gaz yolu armatürlerinden gelen doğal gaz, enjektör denilen lüleden geçerken hızı artar. Hızın artmasıyla basınç düşer ve oluşan vakum etkisiyle ortamdan hava emişi sağlanır. Oluşan hava-doğal gaz karışımı boru şeklindeki beke girer. Bekte üzerinde bulunan deliklerden çıkan hava-gaz karışımı, çakmak elektrotları sayesinde tutuşur ve yanma başlar. Bu alev birincil yanmadır. Çünkü hava az, yakıt fazladır. Yanma için gerekli ikincil hava tamamen baca çekişi ile (ısınan havanın yükselmesi ile) altı açık olan bekin altından, bulunduğu ortamdan alınır. Bu yüzden atmosferik brülörlü kazanlarda havalandırma çok önemlidir.

Brülörde yanma havasını kazana cebri olarak üfleyen bir fan olmamasından dolayı, atık gazlar baca çekişi ile atmosfere atılırlar. Bu nedenden dolayı baca kesiti doğru hesaplanmalı, baca üzerinde direnç yaratabilecek armatürlerden olduğunca kaçınılmalıdır.

Atmosferik brülörlü kazanlarda, yakıt hava karışımı tam olarak sağlanamadığından dolayı üflemeli yanmalı kazanlara göre biraz daha düşük verimle çalışırlar. Aynı zamanda en önemli sorunlardan biri de NOxve CO değerleri sıkı bir şekilde kontrol edilmekte, bu nedenle atmosferik brülörlü kazanların belli kapasitelere kadar kullanılmasına izin verilmektedir.

Baca çapları daha büyük olmalıdır. Ancak buna rağmen, mekanik ve fan gibi dönen aksamları olmamasından ötürü son derece sessiz, sorunsuz, fazla bakım gerektirmeyen kazanlardır. Bu yüzden de verimin göz ardı edilebileceği ama ses konforunun önemli olduğu mekanlarda tercih edilmelidirler.

Tvt enerji olarak size en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktayız.

Bize Ulaşmak İçin:

ÇAĞRI MERKEZİ : 0216 306 23 55

FCT: 0534 394 83 93

CategoryGenel
Tags, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer