SERVİS İSTEYİN: 0(216) 306 2355
Open/Close Menu TVT Servis, Kombi Servisi, Klima Servisi, Brülör Servisi, Beyaz Eşya Servisi, Kartal, Pendik, Tuzla, Gebze, Maltepe, Göztepe, Kadıköy, Ümraniye, Sultanbeyli, Kurtköy, Baymak Servisi, Demirdöküm Servisi, Vaillant Servisi, Buderus Servisi, VIESMANN Servisi, BOSCH Servisi, Alarko Servisi, Daikin Servisi, Airfel Servisi, Eca Servisi, Mitsubishi Servisi, Toshiba Klima Servisi, Lg Klima Servisi, Vestel Klima Servisi, Samsung Klima Servisi,
Alevsiz Brülör Nedir? Niçin ve Nasıl Kullanılır? | tvtenerji.com

Yakma sistemlerinde enerji tasarrufu için sürekli yeniliklere ihtiyaç duyuluyor ve geliştiriliyor. Bunların için de en önemli yeniliklerden alevsiz brülör teknolojisidir.

Homojen ısı dağılımını en iyi şekilde sağlayabilecek şekilde tasarlanan bu brülörler aynı zamanda tufalde de önemli derecede düşüş sağlamaktadırlar. Gazda tasarruf, tufalde düşüş ve homojen ısı dağılımı sonrası mamülde kalite artışı bu brülörleri ülkemizde bir anda ön plana çıkarmıştır.

Alevsiz Brülörler ile ilgili bilgiler;

ÜRETİM KAPASİTESİ: 630kW-4000kW.

DÜŞÜK HAVA İLE ÇALIŞMA KAPASİTESİ: %10’ a kadar düşük O₂ ile çalışabilir.

YAKIT TÜRÜ: Fuel oil ve doğalgaz MAKSİMUM ÇALIŞMA SICAKLIĞI: 1450°C sıcaklığına kadar 7/24 saat çalışabilme olanağı.

YAKMA HAVASI SICAKLIĞI: 400°C kadar sıcak hava kullanımı.

KULLANIM ALANLARI: Demir-çelik hadde fırınları, Alüminyum ergitme fırınları, Slab tav fırınları, Çukur tav fırınları, Isıl işlem fırınları, Çam tipi fırınlar, Bakır fırınları, Tel tav fırınları, Kurşun fırınları, Çinko fırınları.

Alevsiz Brülörün faydaları;

Alevli ve alevsiz modda çalışabilme, % 20’ e kadar yakıt tasarrufu, %10 kapasite artırımı, Tufalde %0.7 lere kadar düşüş, Mamül kalitesinde artış, Fırın refrakter ömründe uzama, Homojen ısı dağılımı, (Fırının her bölgesinde ±10 derece farkı) ,Cürufta azalma, Daha düşük hava fazlasıyla ile çalışma

Özellikleri;

Alevsiz brülörler kyoto kriterleri olan 100 ppm’ e göre dizayn edilir ve % 5 ila %15’ e kadar daha az hava fazlalığında çalıştırıldığında tam yanma gerçekleşmeye devam eder . Baca değerlerin de SO₂, CO₂, O₂ ve CO₂ ölçümleri sürekli olarak istenilen değerlerin altında kalmaktadır.

 

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer